MANUELA GLEB KARPOWSKA

ManuelaDSC 1157nNauczycielka dyplomowana specjalistka w nauczaniu muzyki, plastyki i historii, instrumentalistka, wokalistka i kompozytor z wieloletnim stażem zawodowym oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu i fletu. Ukończyła Studia magisterskie z zakresu wychowania muzycznego na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, studia podyplomowe z zakresu nauczania plastyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz podyplomowe studia historyczne na Wyższej Szkole Pedagogiki w Pułtusku. Pracowała jako nauczyciel muzyki, plastyki i historii w kilku szkołach i przedszkolach w powiecie legionowskim.

Przez wiele lat pracy związana była z licznymi ośrodkami kultury w Chełmie, Lublinie, Żaganiu, Legionowie, Zegrzu, Serocku, inicjatorka wielu projektów – także unijnych, w 2010 r założycielka i dyrektor Centrum Artystycznego „Metro Kultura" w Legionowie proponującego zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczne , teatralne i sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, działającego w ratuszu miejskim pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pana Romana Smogorzewskiego.

W 2012 r. rozszerzyła działalność o Niepubliczne Przedszkola „Muzyczka" w Legionowie, Serocku i Nieporęcie z myślą o zapewnieniu dzieciom fachowej opieki oraz umożliwieniu szerszego rozwoju artystycznego w szczególności muzycznego, gdzie największym celem jest DOBRO dziecka oraz wychowanie go z bogatą wyobraznią twórczą, zdolne do spontanicznych ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje które umożliwia przemyślany autorski program muzyczny.
Służąca pomocą zarówno dzieciom niepełnosprawnym jak i dzieciom z rodzin ubogich i patologicznych oraz instytucjom charytatywnym jako podstawa do założenia w najbliższej przyszłości fundacji.

Ale przede wszystkim miłośniczka dziecięcego uśmiechu.!