Przepędzić z domu rodzinnego
1 vote, 5.00 avg. rating (85% score)

Przepędzić z domu rodzinnego

Ptaki, podobnie jak i ludzie przywiązują się do miejsc. I chociaż, gdy pisklęta są młode i wymagają opieki, a rodzice troszczą się o nie wtedy zdobywając pokarm i chroniąc przed niebezpieczeństwem często narażając własne życie, to, gdy te dorosną i po roku wracają do gniazda, by założyć rodzinę, są przez rodziców przepędzane. Wydaje się to nam okrutne. Jakże to tak? Ale rozwiązania w naturze nie bywają bezcelowe. Nic nie dzieje się bez przyczyny, nie pozostaje bez znaczenia. Młode pokolenie nie może siedzieć w gnieździe z rodzicami, musi się przecież nauczyć wić gniazdo samodzielnie. Przyjść na gotowe to nie żadna sztuka. W tym przypadku powinniśmy zdecydowanie brać ze zwierząt przykład. No, może niekoniecznie wyrzucajmy od razu dzieci z domu… ale pozwólmy im na większą dozę samodzielności, niech nauczą się czegoś na własnych błędach, nie podstawiajmy wszystkiego pod nos. Muszą mieć możliwość sprawdzenia się w małych sprawach, by w większych też dały sobie radę. Dom rodzinny powinien być szkołą życia, a nie restauracją, w której wszystko podaje się na srebrnej tacy. W prawdziwym życiu tak się nie dzieje. Nie przyzwyczajajmy zatem dzieci do decydowania za nie, bo zrobimy im w ten sposób krzywdę. Tak więc, oglądajmy wspólnie z nimi ptaki i… uczmy się od nich, ile się da! Oczywiście tego najlepszego.

Pozostałe wpisy:

Author: