Akademia Zdrowego Przedszkolaka

W Artystycznym Punkcie Przedszkolnym „Muzyczka”

We wrześniu przystąpiliśmy do programu „AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA” zainicjowanego przez LionFitness Witold Lew Starowicz.

Głównym celem III edycji "Piramidy Żywienia Przedszkolaka" - jesień 2012 jest kształtowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli nawyków zdrowego odżywiania.

W tej edycji Piramidy główny nacisk położono na warzywa i owoce, jako bardzo ważne dla rozwoju dzieci grupy żywieniowe. Jednocześnie nie zapomniano o przypomnieniu, usystematyzowaniu wiadomości o całej Piramidzie Żywienia Przedszkolaka.

Przystępując do realizacji programu przeprowadziliśmy zajęcia dydaktyczne, podczas których dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego żywienia. Wybraliśmy się z naszymi przedszkolakami na spacer na stragany targowe, gdzie oglądaliśmy sezonowe owoce i warzywa. Zakupione produkty po przyniesieniu do przedszkola zostały dokładnie umyte i obejrzane. Dzieci miały okazję nie tylko powąchać ale także skosztować po kawałku każdego z owoców i warzyw. Niektóre znane im były dotychczas tylko jako składnik zup. Wiele produktów znalazło miejsce w naszym kąciku przyrodniczym.

W trakcie zabaw i różnych działań staramy się utrwalać tę ważną dla naszych przedszkolaków wiedzę, która – w co wierzymy – zaowocuje w przyszłości zdrowymi nawykami żywieniowymi. Do tej pory lepiliśmy już warzywa i owoce z plasteliny oraz masy solnej, malowaliśmy farbami, kolorowaliśmy kredkami karty potrzebne do wykonania piramidy żywienia. Działania te sprawiły dzieciom wiele przyjemności.

Od pierwszych dni września postanowiliśmy zwrócić uwagę dzieci na prawidłowe odżywianie i zdrowy tryb życia. Kładziemy duży nacisk na to, by dzieci piły wodę, oraz jadły owoce i warzywa serwowane podczas posiłków, czy to samodzielnie, czy w formie surówek, kompotów, dodatków do kanapek, w zupach.

Na terenie przedszkola pojawiły się plakaty informujące rodziców o prowadzonej akcji. W najbliższym czasie planujemy spotkanie z Rodzicami, na którym chcemy zapoznać ich z programem warsztatów oraz przygotowaną dla nich prezentacją. Została ona opracowana przez ekspertów Akademii: dr Annę Harton, dr Joannę Myszkowską-Ryciak oraz Olgę Dudę z Katedry Żywienia Człowieka SGGW w Warszawie i dotyczy zasad żywienia oraz owoców i warzyw w diecie przedszkolaka.

Tymczasem zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Akademii Zdrowego Przedszkolaka: www.zdrowyprzedszkolak.pl, na której znaleźć można wiele ciekawych, przydatnych informacji dotyczących żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Polecamy także magazyn „WIEM! Jak działają dzieci. Drugi numeru magazynu w wersji on-line obejrzeć można na stronie: http://issuu.com/wiem_mag/docs/wiem_nr2

Ewa Lisowska

Ostatnie wolne miejsca w placówce.

W PLACÓWCE ZNAJDUJĄ SIĘ OSTATNIE WOLNE MIEJSCA DLA PRZEDSZKOLAKÓW !!!

W TYM CELU ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PLACÓWKI.

Kącik przedszkolaka w arenie

W dniu 14.10.2013r w Arenie Legionowo o godzinie 18.00 odbył się mecz  pomiędzy siatkarkami Siódemka SK Bank Legionovia a zespołem Polski Cukier Muszynianka FAKRO Bank. Podczas meczu nasz Punkt Przedszkolny „Muzyczka” oraz Centrum Artystyczne „MetroKultura”  zorganizowały kącik zabaw dla dzieci i młodzieży, oprócz zabawy dzieci i młodzież mogła też nuczyć się gry na instrumentach….

Oprócz gry na instrumentach, można było też wykazać swoje zdolności artystyczne przy wykonaniu pracy plastycznej pod okiem nauczyciela

Nasz kącik stworzony podczas meczu, miał za zadanie zachęcić dzieci oraz ich rodziców do skorzystania z naszych zajęć jakie organizujemy w naszym Centrum Artystycznym Metro Kultura które mieści się w Ratuszu, oraz przedstawienie oferty naszego Artystycznego Punktu Przedszkolnego „Muzyczka” w którym to dzieci mają dostęp do wielu zajęć jakimi są Taniec Nowoczesny, zajęcia gry na instrumentach oraz wielu innych ciekawych i rozwijających małe dzieci zajęć, które poprzez uczęszczania do naszego Przedszkola są dla nich dostępne….

Zapraszamy na kolejne mecze na pewno nie zabraknie atrakcji.

Rekrutacja 2017/2018

Legionowo

Stasi Las

Zapraszamy do odwiedzania nas w celu zapoznania i zapisu dzieci w każdy czwartek w Stasim Lesie ul Jutrzenki 7 gm Serock po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu na numer stacjonarny przedszkola - 22 782-69-16 osoba do kontaktu Magdalena Sokołowska.

Serock - umowa źłobkowa

Stasi Las - nowy wzór umowy